20. Moson Model Show 16-17.04.2016

Co tu dużo pisać.. Moson Model Show każdy zna, w Moson był prawie każdy modelarz z Polski,  W Moson spotkacie modelarzy dosłownie z całego świata –  i z Grenlandii i z Tajwanu. W Moson najwięcej szumu robią Włosi. Moson to największa impreza modelarska na świecie.

Tyle tytułem wstępu..

Tutaj Karol zaprezentował również Bredę, a poza tym Dorniera. Zaryzykowaliśmy i wystawiliśmy Bredę w kategorii mistrzowskiej. Dorniera – w jakiejś standardowej. Opłacało się ryzyko, bo Breda zdobyła „Złotego Mistrza”!! Karol trochę się tego nie spodziewał, bo przy ogłaszaniu wyników ta kategoria była jedną z ostatnich i lekko traciliśmy nadzieję, ale ostatecznie usłyszał swoje nazwisko. To naprawdę ogromna satysfakcja. Sądzimy, że sporo pomogła dokumentacja, którą Karol podłożył do modelu, a która zawierała cały przekrój tego co zostało samodzielnie zrobione w modelu. Tym samym Breda zdobyła pierwszą ważną nagrodę w tym roku i to na międzynarodowym konkursie. Pan Dornier tym razem pozostał z niczym :)

Tradycyjnie, jak to w Moson,  pokazy technik modelarskich i warsztaty mieli modelarze z różnych stron świata, także z Polski. Giełda modelarska na MMS to coś, o czym marzy każdy organizator imprez modelarskich w Polsce. Słowami ciężko jest to opisać, bo ogrom sklepów i wystawców jest niesamowity. Atmosfera panująca w Moson zmieni Wasze najgorsze pod względem nastroju dni w jeden z najlepszych weekendów w roku.

Na MMS co roku przyznawana jest nagroda Best of Show czyli najlepszy model Konkursu. W tym roku nagroda powędrowała do Pana z Tajwanu za Mi-24 (w galerii zdjęć poszukajcie fotek podpisanych „Best of Show”). Robił wrażenie przede wszystkim oryginalnym malowaniem wykonanym samodzielnie! Nagroda w pełni zasłużona.

Tych, którzy jeszcze nie mieli okazji odwiedzić Moson, szczerze namawiamy do odwiedzin tego małego „wielkiego” miasteczka. Nie pożałujecie!

Po więcej zdjęć zapraszamy na naszego facebooka.

K.